Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 8358523



*

nr 835 8523


ETCHINGS

2 pcs, children, subject size: ca 35x30, fuktskador.


2 st, Barn, motivets mått: ca 35x30


Condition: fuktskador

Estimate:

1500

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday July 1 2013
at 20:05:05


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/7 13:36:53 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn etsningar grafik gravyrer
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr